Bieganie a odchudzanie

ms

W ostatnich czasach modne stało się bycie oraz uprawianie sportu. Nic w tym dziwnego, bo przecież każdy chce się czuć w swoim ciele dobrze i chce wyglądać zadowalająco. Niekiedy zastanawiamy się, jak schudnąć? Poniżej podpowiadamy, że często sama może nie wystarczać. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w tej kwestii, zatem większość z nas decyduje się na zwyczajne .

 

Bieganie a - jak stracić kilogramy

Tak naprawdę, aby osiągnąć sukces wystarczy trzymać się swojej diety i uprawiać sporty. Jeśli lubimy biegać i chcemy zrzucić niepotrzebne ilości kilogramów wystarczy trzymać się kilku prostych zasad. Eksperci zgodnie potwierdzają, że bieganie stało się najefektywniejszym sposobem na pozbycie się niechcianego ciałka oczywiście w czasie stosowania określonego planu żywieniowego. Na początku naszej przygody z bieganiem, warto byłoby ustalić początkowy maksymalny dystans, który będzie odpowiedni dla naszej obecnej kondycji. Dla osób początkujących całkowita polecana długość biegu waha się między 5 km a 10 km.

 

Jak stracić zbędne kilogramy?

Możemy zadać sobie zasadnicze pytanie: Jak biegać, aby schudnąć? Otóż technika biegu i sposób w jaki się poruszamy jest równie ważny. Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać to fakt, aby biegać spokojnie, ale możliwie najdłużej. Bierzmy pod uwagę to, że na początku nasz może bardzo szybko się męczyć, dlatego też należy stopniowo zwiększać dystans. Gdy czujemy, że zaczynamy się poddawać, warto przeplatać bieg z szybkim marszem bądź truchtem. Pozwoli to nam na minimalny odpoczynek, ale jednak spowoduje, że w dalszym ciągu będziemy w ruchu. Nasz organizm zaczyna spalać tłuszcz po 20 minutach intensywnej aktywności fizycznej. Zatem zrozumiałe jest to, że im dłużej będziemy biegać, tym więcej tkanki tłuszczowej zostanie spalone. Obecnie plany treningowe są ułożone w taki sposób, aby ułatwić pokonanie krótkiego dystansu tym, którzy szybko się męczą. Treningi składają się z kilkuminutowego biegu, w zależności od naszej kondycji, rozciągania oraz rozgrzewki biegowej. To wszystko oraz odpowiednio zbilansowana dieta pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jeśli chcemy wyglądać dobrze i poprawić swoją sprawność fizyczną, warto rozpocząć przygodę z odchudzaniem się. Właściwą dietę możemy zarówno stworzyć sami lub udać się do dietetyka, który dokładniej ułoży nam plan żywieniowy pod bieganie. Pamiętajmy, że aby dieta przynosiła jakiekolwiek efekty, aktywność fizyczna jest niezbędna. Dopasujmy ją zatem do tego, co lubimy robić.

Komentarze
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Każdego roku Hiszpania przyciąga turystów z całego świata. Również i my Polacy jesteśmy zakochani w tym, co nam oferuje to piękne i słoneczne państwo. Zachwycamy się wspaniałymi i szerokimi plażami, ciepłym morzem, wyśmienitym jedzeniem i zabytkami historycznymi, które zapierają dech w piersi. Czy wakacje w Hiszpanii mogą być nudne? Co […]
Hiszpania

Odwiedź nas na Facebooku