Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

admin

Każdego roku Hiszpania przyciąga turystów z całego świata. Również i my Polacy jesteśmy zakochani w tym, co nam oferuje to piękne i słoneczne państwo. Zachwycamy się wspaniałymi i szerokimi plażami, ciepłym morzem, wyśmienitym jedzeniem i zabytkami historycznymi, które zapierają dech w piersi. Czy w Hiszpanii mogą być nudne? Co warto zobaczyć? Oto odpowiedź.

Plażowanie i kąpiele w ciepłym morzu
Bez względu na to, czy masz apartament w La Mata,  , czy pokoik w centrum Barcelony musisz skorzystać z kąpieli w ciepłym i czystym morzu oraz przejść się boso po piaszczystej i szerokiej plaży. To atrakcja, która zachwyca wszystkich – w każdym wieku. Dodatkowo, skosztuj świeżo wyciskanych soków, które nigdzie indziej nie smakują tak dobrze jak tam.

korrida
Wakacje w Hiszpanii wymagają ujrzenia korridy na własne oczy. Współcześnie nie spotkamy już realnych walki torreadorów z bykami, jednak dla turystów organizowane są specjalne festiwale na których to można ujrzeć jak to wszystko wyglądało dawniej. Wakacje w Torrevieja nie mogą obejść się bez ujrzenia przystojnych i wysportowanych torreadorów.

Najlepsza w porcie
Czerwone i soczyste pomidory, zapach szynki, kolorowe tapas i co najważniejsze – przepyszna paella. Wakacje w Hiszpanii to raj dla smakoszy. Niemcoznawca nie spróbować lokalnych przysmaków i tradycyjnego wina, które w Hiszpanii smakują wybornie. A wszyscy ci, którzy zamierzają w wakacje wybrać się do Hiszpanii, koniecznie muszą spróbować parlli w porcie! Jest najlepsza.

Wakacje w Torrevieja
Obecnie Torrevieja znana jest jako miejscowość turystyczna. Zdrowy mikroklimat zapewniony jest przez złoża soli. To doskonale miejsce na spacery, delektowanie się ciszą, spokojem, kolorowymi uliczkami i parkami. Torrevieja umożliwia szybki dostęp do licznych restauracji, kawiarni i klubów, w których to można spróbować nauczyć się tradycyjnego tańca – flamenco.

Plaże, targi z pysznym jedzeniem, kawiarnie i restauracje przepełnione turystami i lokalnymi mieszkańcami bez wątpienia zachęcają co raz to liczniejsza grupę turystów na wakacje w Torrevieja o każdej porze roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Tadeusz Tański - polski geniusz motoryzacyjny

Tadeusz Tański urodził się 11 marca 1892 r. w Janowie Podlaskim. Ukończył w 1909 roku Warszawską Szkołę Handlową. Następnie wyjechał do Francji na studia w paryskiej Ecole Superieure d’Electricite na Wydziale Motoryzacji i Lotnictwa. Po uzyskaniu dyplomu inżyniera przez dwa lata pozostał na uczelni, jako asystent profesora Ludwika Lacoina. Następnie […]
Tadeusz Tański - polski geniusz motoryzacyjny

Odwiedź nas na Facebooku