Jak prosto zrobić Sushi

AmeliiK

jest bardzo specyficznym daniem. Patrząc na naszą Polską kuchnie wielu ludziom jest ciężko się przełamać, żeby spróbować a co dopiero polubić. Ja sama w chińskiej restauracji sushi omijałam szerokim łukiem do czasu, kiedy zrobiłam je sama i troszkę je spolszczyłam. Teraz bardzo chętnie gości w naszej diecie i równie chętnie dziele się sposobem na to jak je zrobić

Jak zrobić SUSHI

Składniki:

 • do sushi
 • Sushi (w to będziemy zwijać ryż)
 • Pokrojone w cieniutkie paski warzywa  ogórek, paprykę, marchewkę, avocado
 • Plastry łososia wędzonego
 • Pierś kurczaka ugotowaną pokrojoną w podłużne cienkie paski
 • Sezam(do posypania)

Przygotowanie:

 1. Gotujemy ryż. Ważne aby był dobrze wypłukany przed gotowaniem tak aż będzie przejrzysta nie mleczna   ( ja zanim do tego doszłam wyrzuciłam 2kg ryżu który stale był twardy )  gotujemy według zaleceń na opakowaniu na koniec zdejmujemy z ognia, podnosimy pokrywkę, wkładamy ręcznik papierowy i przykrywamy ryż pokrywką (Ręcznik wciągnie wilgoć) i czekamy aż dojdzie i będzie miękki.
 2. Gotowy ryż nakładamy na sushi, norii będzie się kleił więc dobrze zwilżać palce wodą. Nakładamy na matową część papierków zostawiając 0.5 cm wolnego brzegu z przodu. Układamy ryż równomiernie na całości.
 3. Teraz układamy łososia lub kurczaka następnie na to, jeden obok drugiego blisko siebie warzywa, tuż przy zostawionym wolnym odstępie.
 4. Zwilżmy delikatnie margines norii i ruchem jak podczas zwijania makowca, tworzymy rulonik sushi.
 5. Gotowe ruloniki kroimy na 1,5-2cm kawałki, posypujemy sezamem

Mam nadzieję że pójdzie łatwo składniki można sobie wymyślać  🙂

Pozdrawiam AmeliiK

Komentarze
Udostępnij
Next Post

Wakacje a koronawirus - Jak zaplanować lato 2021

Następuje stopniowe łagodzenie obostrzeń covidowych i coraz więcej lokali się otwiera. Warto dodać, że od 15 maja mogą już być otwarte ogródki przy barach, co sprawia, że wakacje 2021 w Polsce również mogą być ciekawie spędzone. Wakacje 2021 w Polsce Według aktualnego Rozporządzenia Rady Ministrów do 5 czerwca 2021 roku […]

Odwiedź nas na Facebooku