Jak świadomie robić zakupy?

ms

Jak w każdej dziedzinie marketingu tak i w sieciach marketów i sklepach spożywczych stosowane jest wiele technik tak aby zachęcić klienta do zakupu czasem czegoś, czego tak na prawdę nie potrzebuje. Ja sama zawsze dałam się naciągnąć na batonik przy kasie! Głodna po pracy w biegu ,  co tam brakuje w lodówce? Pędem do domu a tu przy kasie batonik mocy na ciebie patrzy. I co nie kupisz ? no kupisz! Bo nie patrzy jeden! Jednego akurat możesz nie lubić wiec masz 15 albo więcej proszę bardzo. nie jesz słodyczy ? aaaa no to masz szereg gum do żucia lub miętówek.

Świetne są też jajka z niespodzianką przy kasie zastanawiałeś się po co? Drogie jajko które kochają dzieci przy kasie… Robisz zakupy z dzieckiem jak ukradkiem nie dorzuci na taśmę jajka to zrobi taką scenę o nie że dla świętego spokoju kupisz jajeczko.  😀

To tylko parę przykładów z życia  wziętych ale do czego zmierzam.

Technik marketingowych jest wiele jak już wspomniałam min.

  • odpowiednie ułożenie produktów
  • plakaty
  • promocje
  • muzyka
  • produkty specjalnie dedykowane np. dla dzieci, dla kobiet w ciąży
  • co raz częściej rozpylane są też zapachy dzięki których pieczywo lepiej pachnie a co za tym idzie lepiej smakuje (tak nam się wydaje)

Producenci są cwani ale tez 🙂

Tak więc jeśli chcemy być zdrowi i świadomie wydawać swoje pieniądze musimy zadbać o siebie sami a wiedza nam w tym pomoże. Moja rada:

  1. Przygotuj sobie za każdym razem Listę zakupów! Idź przez sklep tylko i wyłącznie za tym co napisane na liście.
  1. Nigdy nie idź na zakupy głodny.

Zostało udowodnione ze głodni kupujemy więcej. Głód sprawia też że wybieramy produkty wysokokaloryczne o niskiej wartości odżywczej. Gdy jesteśmy głodni, żołądek uwalnia hormon o nazwie , który działa na część mózgu wpływającą na procesy związane z nagrodą i motywacją – stąd nadmiarowe zakupy w sklepach spożywczych.

Pomyśl, nie miałeś tak? Wchodzisz do sklepu coś byś zjadł? Myślisz, wezmę to, tamto wezmę… oooo a jak to apetycznie wygląda mmm…. Miałeś kupić rybkę na obiad a wychodzisz z parówkami, chlebem, pasztetem, ciastkami do kawy albo jakimś hitem, wynalazkiem napotkanym na promocji typu gorący kubek japoński.

Często hit nowości zalegają nam próżniej w szafie aż przy świątecznym sprzątaniu wylądują w koszu!

  1. Nie daj się skusić na bosko pachnące pieczywo głęboko mrożone z polepszaczem smaku w formie hot-doga czy francuskiego paszteciku. Nie zaglądaj do lodówek w poszukiwaniu mrożonych półfabrykatów.
  2. Zwracaj uwagę na etykiety często mały jogurcik z dopiskom light potrafi kryć w sobie aż 6 łyżeczek cukru – to pułapki żywieniowe!

Miej te świadomość.

Dokonuj mądrych zakupów nie okradaj swojego zdrowia i portfela.

Życzę powodzenia na kolejnych zakupach

Łapeczki

AmeliiK

Komentarze
Udostępnij
Next Post

Yerba mate

Zioła, napary oraz herbaty pochodzące z odległych zakątków świata coraz bardziej wypełniają półki sklepów ekologicznych czy zielarskich. Swą popularność zawdzięczają nie tylko wyrafinowanemu smakowi, ale przede wszystkim prozdrowotnym właściwościom. Jednym z odkryć ostatnich lat jest yerba mate. Czym jest yerba mate?   Yerba mate to niezwykły susz wywodzący się z […]

Odwiedź nas na Facebooku