Millenialsi kim są?

ms

– czyli urodzeni między 1980 a 1994 rokiem często nazywani pokoleniem Y. Pokolenie, które wychowało się w dobrobycie, z technologią za pan brat. W odróżnieniu od Iksów, w ich życiu Internet był od najmłodszych lat. Jednak rzeczywistość nie przedstawia się tak różowo. nazywane jest również pokoleniem oszukanych. Dlaczego?

Jakie jest pokolenie Y?

O pokoleniu millenialsów mówi się, że są egocentryczni, ambitni, świat znacznie się dla nich zmniejszył niż dla pokolenia X, dla których wyjazd zagraniczny był nieosiągalnym marzeniem. Millenialsi są mobilni. W poszukiwaniu pracy gotowi są przeprowadzić się w inny koniec kraju, czy pojechać w świat.

Codzienność pokolenia millenialsów zdominowana jest przez świat wirtualny. w internecie szuka informacji, życie prywatne woli prowadzić w realu, najcenniejsze dla nich są spotkania face to face. Millenialsi żyją na forach społecznościowych, udzielają się na Facebooku, Instagramie, czy innych platformach społecznościowych. Porozumiewają się za pomocą e-maili, czy Messengera.

 

Pokolenie oszukanych

Drugą nazwą, która przylgnęła do pokolenia Y jest „pokolenie oszukanych”. Dlaczego? Dzisiejsi 30 latkowie bardzo często nadal mieszkają z rodzicami. Nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Nie mają zdolności kredytowych na zakup własnego mieszkania. Często nie stać ich na wynajęcie mieszkania. Będąc w związku wynajmują mieszkanie, gdy związek się rozpada wracają do rodziców.

Igreki często są rozgoryczone brakiem możliwości wyższego zarobku. Zarabiają mniej niż ich rodzice w ich wieku. Dzięki mediom społecznościowym wiedzą, jak żyją ich rówieśnicy na świecie. Sami nie mogą sobie na to pozwolić. To powoduje frustracje.

Długotrwałe życie w przewlekłym stresie, lęku lub depresji związanej z niższą jakością życia może prowadzić do zwiększonego ryzyka rozwoju chorób takich jak nowotwory, choroby serca, cukrzyca. Młodzi ludzie żyją dziś pod presją nieporównywalnej do tej, z którą zmagały się poprzednie pokolenia.

Millenialsi w pracy

 

Pokolenie Y pracuje, żeby żyć. Szukają równowagi między pracą a życiem osobistym. Cenią pracę zdalną. Elastyczne godziny pracy. Mobilność. W pracy oprócz wynagrodzenia interesuje ich rozwój. Są gotowi poświęcić zarobki dla pracy ciekawej, w której muszą się ciągle szkolić, dokształcać, mierzyć z nowymi zadaniami. Problemy, w przeciwieństwie do pokolenia X, rozwiązują w grupie.

Pokolenie X określane było jako lojalne w stosunku do pracy i pracodawcy. Pokolenie Y nie chce pracować długo w jednym miejscu. W momencie, gdy skończą się możliwości rozwoju, są gotowi odejść. Chcą pracować około 2 lat w jednej firmie.

Życie pokolenia Y nie jest łatwe. Z jednej strony wiedzą, jak wygląda świat, jakie są możliwości i uroki życia. Z drugiej strony ogranicza ich rzeczywistość i możliwości zarobku. To niesie za sobą uczucie rozgoryczenia.

Komentarze
Udostępnij
Next Post

Autodestrukcja – agresja skierowana przeciwko sobie, samookaleczanie

Autoagresja to zjawisko, które jest prawdziwym balastem dla każdego, kto odczuwa silną potrzebę, by kaleczyć siebie w sytuacjach napięcia emocjonalnego. Wbrew pozorom nie jest to problem tylko młodzieży, chociaż to właśnie w przypadku tej grupy społecznej, problem jest najbardziej nagłośniony. Trzeba bowiem nauczyć młodych ludzi okaleczających się tego, jak radzić […]

Odwiedź nas na Facebooku