Pokolenie Z – tzw pokolenie internetowe

ms

to grupa wiekowa urodzona miedzy 1990–1997 rokiem. Nazywane jest często pokoleniem internetowym lub generacją post – millenials. Przedstawiciel tego wszystkich informacji szuka w internecie. Tu przeniósł większość swojej aktywności. Żyje on – line.

Charakterystyka pokolenie Z. Co o nich wiemy?

 

 

Pokolenie Z żyje w mediach społecznościowych. Urodzili się w kraju, gdzie dostęp do internetu mieli zapewniony od zawsze. Nie umieją wyobrazić sobie, że może być inaczej. Obecnie 5 letnie dziecko świetnie radzi sobie z komputerem i internetem. Bardzo chętnie udzielają się na forach, biorą udział w dyskusjach. Wyrażają swoją opinie o produktach, wydarzeniach.

Pokolenie Z to bardzo mobilni. Lubia podróżować. Nie boją się wyruszyć w świat. Nie zapuszczają korzeni. Świat jest dla nich bardzo mały. Dzięki obecności w mediach społecznościowych od najmłodszych lat mogą mieć przyjaciół na całym świecie. Do tego znają języki. Świat jest dla nich swojski i przyjazny. Świat to globalna wioska dla przedstawiciela pokolenia Z.

Są to młodzi ludzie wychowani w dobrobycie, niektórzy mówią „bezstresowo”. Często są roszczeniowi. Rozpieszczeni. Często dostają to, czego chcą. Uważają, że wszystko im się należy. Pokolenie Z to również wielu samotników, indywidualistów i egoistów. Z jednej strony to osoby kreatywne, niepokorne i niezależne. Z drugiej strony często realiści, a nawet pesymiści.

Pokolenie Z w pracy

Najstarsze osoby z pokolenia Z w 2019 roku będą miały 29 lat. Są to ludzie, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Ciężko jednoznacznie powiedzieć jakimi pracownikami będą przedstawiciele pokolenia Z.

Wiemy, że nie boją się mobilności. Są gotowi przeprowadzić się do innego kraju za pracą. Cenią swobodę i elastyczny czas pracy. Cenią dynamiczne środowisko pracy. Świetnie odnajdują się w pracy zdalnej. Mogą być świetnymi specjalistami branży IT, e – marketingu. Są wielozadaniowi. Robią kilka rzeczy naraz i świetnie sobie z tym radzą. Stwarza to również problemy. Nie są w stanie skupić się na poszczególnych zadaniach.

W tym momencie jeszcze do końca nie wiemy, jak pokolenie Z sprawdzi się w pracy. Na razie analizując tą grupę demograficzna specjaliści przewidują pewne zachowania. Domyślają się dalszego rozwoju grupy, prognozują dalszy jej rozwój. Czy tak będzie to wyglądało.? Czas pokaże.

 

Motywacja

Pokolenie Z motywują zadania, mierzenie się z nowymi wyzwaniami. Chcą pracować z ciekawymi ludźmi, czuć, że ich praca ma głębszy sens, chcą się uczyć, doskonalić, zdobywać nowe umiejętności. Są kreatywni i gotowi na nowe wyzwania, których rozwiązywanie ich uskrzydla i daje motywację do kolejnych działań.

Wolą pracować za mniejsze pieniądze spełniając się w pracy. Czując satysfakcję z wykonywanych zadań i osiągania kolejnych celów. To jest największy bodziec do rozwoju przedstawicieli pokolenia Z.

Pokolenie Z – tzw pokolenie internetowe, to ludzie młodzi. Jeszcze do końca nie wiemy jak pokierują swoim losem. W jakim kierunku pójdzie ich rozwój. Ciekawa grupa dla potencjalnych pracodawców, gdyż niedługo będą największa grupą na rynku pracy.

Komentarze
Udostępnij
Next Post

Pokolenie X - 1961 - 1981

Obecnie pokolenie X – 1961 – 1981 często nazywane jest pokoleniem PRL- u lub pokoleniem „nic na serio”. Wychowana w czasach zmiany ustroju, strajków, czy wybuchu w Czarnobylu. Wszystkie te wydarzenia wpłynęły na pokolenie, które jest niepewne jutra, swojej przyszłości. X jest oznaką wielkiej niewiadomej. Społeczeństwo, które nie wie dokąd […]

Odwiedź nas na Facebooku