Psycholog (nie)potrzebny od zaraz

ms

Pomoc psychologa może przestać być już potrzebna w wielu przypadkach. Coraz częściej ludzie kierują swe problemy do trenera personalnego, mentora czy też coacha.

Czym jest trenerstwo personalne?

personalny w klasycznym rozumieniu jest osobą, która wspomaga swojego klienta w zmaganiach o idealną sylwetkę. Układa plany treningowe, motywuje do działania, pokazuje ćwiczenia, które dla klienta są niezbędne do osiągnięcia celu.

Problemy ludzi nie zawsze jednak kręcą się wokół zdrowego stylu życia i ćwiczeń siłowych. Tutaj możemy zwrócić się o pomoc do coacha, który trenerem w znaczeniu dosłownym nie jest, ale pomoże nam z niejednym problemem, nie tylko w kwestii dobrego wyglądu.

Psycholog trenerem czy trener psychologiem?

Zostać psychologiem nie jest tak łatwo. Należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje, aby móc realizować się w świadczeniu pomocy psychologicznej. Psycholog diagnozuje swojego klienta, tworzy o nim opinię i prowadzi psychoterapię. Taka osoba jest wykształcona i oczywiście z racji swoich zainteresowań i chęci niesienia pomocy ludziom może wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę jako trener personalny.

Trenerem natomiast może zostać każdy. Nie ma regulacji prawnych, które wymagają posiadania określonych kwalifikacji do wykonywania tego zawodu, co otworzyło drogę do kariery wielu ludziom. Trener personalny Bydgoszcz może zatem okazać się osobą godną zaufania, która pomoże nam w naszych problemach i dzięki której osiągniemy postawione sobie cele. Może jednak okazać się, iż nie będzie miał żadnej wiedzy potrzebnej, aby nas wesprzeć i jedynie chce zarobić na osobach potrzebujących.

Coraz więcej osób korzysta z pomocy trenerów, coachów, czy też mentorów. Wstyd przed pójściem do psychologa nadal tkwi w sercach Polaków – przecież jeśli pójdę do psychologa, to jestem chory na głowę! To zaś spowodowało wysyp na rynek osób, które psychologami nie są, lecz w problemach pomóc mogą i to do nich coraz częściej zgłaszają się potrzebujący, często nie zdając sobie sprawy, czy taka osoba, np. konkretny trener osobisty, faktycznie jest w stanie pomocy udzielić.

Komentarze
Udostępnij
Next Post

Jak zacząć biegać z psem?

Wiele osób zastanawia się, jak zacząć biegać z psem. Faktem jest, że takie treningi mogą okazać się trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Zwierzak często nie chce współpracować. Ponadto należy liczyć się z tym, że nie każdy czworonóg jest chętny na taką formę aktywności. Nie należy go zmuszać, czy też przesadnie […]

Odwiedź nas na Facebooku