Świadoma wiara to podstawa

ms

Każdy z nas ma swoje życie i obowiązki, przez co nie każdy z nas może zostać zawodowym teologiem. Nie możemy sobie ze względu na czas pozwolić przeczytać i opracować wszystkie encykliki a potem do tego przerobić na deser prace Św. Tomasza albo Św. Augustyna. Na szczęście nie musimy tego robić żeby rozumieć wiarę z pomocą przychodzi nam niejeden portal Katolicki.

Przyjemne teksty nie zabierające wiele czasu

Większość stron internetowych ma świadomość tego, że osoba która odwiedza stronę jest zazwyczaj człowiekiem który nie ma czasu na rozbudowane prace filozoficzne czy teologiczne, dlatego wiadomości które publikują są raczej przeznaczone do porannej kawy niżeli do wielkich rozważań na ich temat, co jednak nie zmienia faktu ich merytoryczności i przydatności w rozumieniu wiary.

Wiadomości związane z Kościołem – czyli na co uważać

niestety zebrał wokół siebie bardzo wiele grup które kierują w niego swoją nienawiść, przez co często gdy natrafiamy na wiadomości związane z kościołem, trzeba dokładnie sprawdzić źródło albo znaleźć zaufane strony którym będziemy mogli ufać bez uprzedniego sprawdzenia źródła na podstawie ich rzetelności dziennikarskiej. Bez wątpienia jedną z tego typu stron jest Portal Katolicki gdzie możemy czytać na tematy związane z kościołem o wszelkiej tematyce do czego gorąco zachęcamy.

fides et ratio – czyli i rozum

Dlaczego podejście rozumowe do wiary jest aż tak bardzo ważne? Wiele osób pozostaje czasem w nieświadomości tego jak wiara jest racjonalna, przez często w dyskusjach pomimo swojej silnej wiary, często gubią się w rozmowie i pojawia się zwątpienie. Właśnie z tych powodów trzeba podejść do wiary w sposób rozumny i starać się znaleźć w niej racjonalność. „Fides et ratio” jest to nazwa encykliki napisanej przez Jana Pawła II, opisuje ona powiązanie wiary i rozumu oraz to jak nie mogą one bez siebie istnieć, parafrazując cytat z tej encykliki „wiara i rozum to dwa skrzydła, jeśli jedno nie działa to spadniemy na ziemie”. Nie bójmy się myśleć i udowadniać że, wiara jest racjonalna i nie pozostawia złudzeń, po prostu mówmy co myślimy i myślmy wiedzą którą zdobędziemy, a przede wszystkim nie pozwólmy sobie wmówić mitów na temat nie racjonalności wiary.

Komentarze
Udostępnij
Next Post

Sałatka meksykańska - idealna na grilla

Latem uwielbiamy zimne przekąski serwowane w postaci sałatek, kanapek czy dań z ryb lub jajek. Tego typu dania cieszą się sporym powodzeniem, szczególnie na przyjęciach okolicznościowych, grillu czy podczas spotkań towarzyskich. Dania są smaczne i proste w przygotowaniu, nie pochłaniają dużo czasu, a dodatkowo, zazwyczaj przez większość gości są bardzo […]
Sałatka meksykańska

Odwiedź nas na Facebooku