Praca zdalna na wyjeździe, czyli jak Polacy obchodzą lockdown

ms

Mamy w Polsce , mamy wprowadzone określone , wśród których między innymi również mamy zakaz prowadzenia działalności hotelarskiej czy też restauracyjnej. Wyjątkiem dla obiektów noclegowych jest możliwość przyjmowania osób odbywających podróże służbowe. Obiekty restauracyjne z kolei mogą wydawać posiłki w ramach usług cateringowych lub po prostu na wynos. Te wyjątki od przyjętej reguły stały się przyczynkiem do tego, aby móc po prostu gdzieś wyjechać na odpoczynek po przykrywką podróży służbowej. Praktyka pokazuje bowiem, iż wystarczy wypełnić określone oświadczenie, iż jest się w podróży służbowej i wówczas można wynająć pokój w hotelu, pensjonacie czy też w innym obiekcie świadczącym usługi hotelarskie. W rzeczywistości więc mamy do czynienia z omijaniem obowiązującego prawa, mamy do czynienia z wykorzystywaniem luk, pewnych furtek, które w przepisach prawa zostały pozostawione. Nie jest to bynajmniej zjawisko odosobnione, ale w obecnej sytuacji mamy do czynienia z pewnym zjawiskiem masowym.

Czy na wyjeździe jest bardziej efektywna?

Oczywiście sam fakt wykonywania pracy zdalnej na wyjeździe nie jest niczym niewłaściwym, a wręcz przeciwnie. Połączenie pracy i wypoczynku wpływa także bardzo pozytywnie na efektywność pracy. Człowiek w tej sytuacji jednak musi mieć odpowiednią motywację do tego, aby faktycznie określony i założony wcześniej czas faktycznie poświęcić na pracę. Jednakże w tym miejscu mowa jest o pewnym zjawisku obchodzenia obowiązujących obostrzeń pod przykrywką wykonywania pracy zawodowej w systemie zdalnym. Nawet w obliczu nadchodzących zmian, w myśl których nawet podróże służbowe będą niemożliwe do oficjalnej realizacji. Można jednak przypuszczać, że i w tych nowych warunkach pewne obostrzenia będą skutecznie omijane.

Praca zdalna jest możliwa do wykonywania w połączeniu z wyjazdem

Praca zdalna może być bardziej efektywna wówczas, gdy mamy do czynienia z połączeniem jej z odpoczynkiem, ze zmianą swojego codziennego towarzystwa, codziennego otoczenia. Mowa jest tutaj o faktycznej sytuacji, w której ktoś tę pracę zdalną realizuje, a nie zasłania się tylko tym czynnikiem. Praca zdalna połączona z wypoczynkiem może być skuteczna wtedy, gdy odpowiednio dana osoba będzie nastawiona do swoich obowiązków, ale to nie wszystko. Drugim z konkretnych elementów, który musi zaistnieć, jest dostęp do odpowiednich narzędzi pracy. Mowa jest o dostępie do laptopa oraz do odpowiedniego oprogramowania. Bez wątpienia bardzo przydatnym w pracy zdalnej elementem, bardzo przydatnym narzędziem jest pakiet . Pakiet ten zastępuje znany wszystkim .

Czym jest Microsoft 365?

Czym jest owo oprogramowanie Microsoft 365? Jest to pakiet programów i aplikacji biurowych, które pozwalają bez wychodzenia z domu czy też z dowolnego miejsca, w którym dana osoba się zajmuje, wykonywać swoje obowiązki. Mowa jest tutaj o takich elementach jak:

  • Microsoft Teams
  • Microsoft Word, Excel, Power Point, Outlook, Exchange
  • pełne bezpieczeństwo nawet jeśli dana osoba pracuje przy użyciu swojego prywatnego urządzenia

Microsoft 365 jest pakietem programowym, w którym z dużą łatwością można organizować wspólne spotkania online, można organizować konferencje, można bezpiecznie i sprawnie przekazywać różnorodne materiały oraz dokumenty. Obecnie uważa się, że jest to najbardziej praktyczny i najefektywniejszy element, najefektywniejsze narzędzie do pracy zdalnej.

Obchodzenie zakazów ustanowionych przez władze państwowe stało się czymś powszechnym. Fakty mówią same za siebie, a przysłowiowym czeskim filmem jest to, że osoby w miejscowościach wypoczynkowych przyjechali tam tylko na moment i wcale nie zamawiały tam usługi noclegowej. Fikcją jest tak samo to, że wszystkie osoby wynajmujące noclegi w danej miejscowości przybyły tam w celach wykonywania swojej pracy, przybyły tam w podróży służbowej. Oczywiście my możemy tylko stwierdzić taki fakt, ale nie nam oceniać tę sytuację, nie nam oceniać występujące zjawisko.

 

Komentarze
Udostępnij
Next Post

Kontuzja Achillesa - jak leczyć?

Kontuzja Achillesa stanowi istotny problem medyczny. Jest to jeden z najczęstszych urazów, związanych z funkcjonowaniem kończyn dolnych. Ścięgno Achillesa może ulec przerwaniu zarówno w sposób całkowity, jak i częściowy. Przyczyny bólu Achillesa Ból Achillesa może wynikać z różnorodnych przyczyn. Wśród nich za najczęstszą uważa się różnego rodzaju uraz bezpośredni, któr […]
Leczenie zerwanego ścięgna achillesa

Odwiedź nas na Facebooku